Logo stworzone przez
naszych uczniów
Szkoła demokratyczna z Gliwic

Szkoła przyjazna edukacji domowej

Edukacja domowa na własnych zasadach

Nasza szkoła powstała z pasji do podążania za dzieckiem, do wspierania rodzin będących w edukacji domowej i do odkrywania tego, co w dzieciach najwspanialsze – spontaniczności, bezgranicznej radości z nauki i kreatywności. Jesteśmy szkołą demokratyczną, dlatego tak ważny jest dla nas młody człowiek i podążanie za nim.

Od prawie 10 lat wspieramy dzieci w edukacji domowej. Dzięki temu dzieciaki mogą uczyć się w swoim indywidualnym tempie oraz odkrywać to, co je naprawdę interesuje. U nas nie ma ocen, zadań domowych ani sprawdzianów. Roczne egzaminy końcowe z wymaganych przedmiotów nasi nauczyciele opracowują z dużą uwagą, indywidualnie dla każdego ucznia, by egzamin był szansą na pokazanie swoich pasji a nie stresującym wydarzeniem!

Referencje

Spotkanie i poznanie tak świadomych pedagogów, jacy są w Szkole Podstawowej "Wolno Mi" jest jedną z najlepszych spraw w życiu mojego dziecka i moim. Ich uważność na to, że każdy mały i młody człowiek jest osobnym istnieniem, oraz traktowanie z niezwykłą starannością i opieką jest wyjątkowa. Dziękujemy za te kilka lat wspólnej drogi edukacyjnej, która odbyła się bez stresu. Edukacja domowa jest wyborem dla ludzi, którzy mają odwagę zacząć drogę nauki ze swoim dzieckiem niezależnie od tego, od której klasy się zaczyna. W życiu gotowość otwartych uszu jest początkiem drogi, kiedy odpowiednie usta zaczynają mówić najbardziej potrzebne słowa na świecie. Tymi ustami jest dla nas Szkoła "Wolno Mi" i jej założyciele. Z wyrazami szacunku i szczęśliwości.
Sylwia i AnnMarii

Poznaj, jak działamy

Check Icon - Education X Webflow Template
01

Brak wskazanej przez nas platformy

Wierzymy, że edukacja domowa to proces indywidualny, dlatego nie oferujemy żadnej dedykowanej platformy.  Każdego roku jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, z jakich materiałów dzieci korzystają i jak je wyszukują. Dlatego jesteśmy przekonani, że nie trzeba w to ingerować.

World Icon - Education X Webflow Template
02

Dostęp o zbioru materiałów

Na naszej stronie internetowej jest zbiór materiałów dla nauczycieli i uczniów - zakresy tematów z każdego przedmiotu, przykładowe testy egzaminacyjne, lektury, które polecamy. Dzięki temu wiemy, że poruszamy się wszyscy w tym samym zakresie tematów.

Search Icon - Education X Webflow Template
03

Egzaminy klasyfikacyjne

Dzieci będące w edukacji domowej zobowiązane są przystąpić do egzaminów klasyfikacyjnych z poszczególnych przedmiotów szkolnych. W naszej szkole ogólny plan egzaminów jest ustalany we wrześniu i z odpowiednim wyprzedzeniem dajemy znać naszym uczniom o konkretnych terminach. Jeśli z jakiegoś powodu uczeń nie może być na egzaminie w zaproponowanym przez nas terminie znajdujemy kolejny. W ciągu roku szkolnego dzieci i rodzice są w ciągłym kontakcie z koordynatorem edukacji domowej - zarówno w zakresie terminów egzaminów jak i konsultacji przedmiotowych.

Bulb Icon - Education X Webflow Template
04

Stały kontakt

W ciągu roku szkolnego jesteśmy w stałym kontakcie zarówno w zakresie wsparcia w edukacji, jak i każdej innej formy - psychologa, pedagoga szkolnego, nauczyciela przedmiotowca.

Jak wygląda rok szkolny w edukacji domowej?

Spotykamy się na początku września on-line, by rozpocząć wspólnie rok szkolny. Poznajemy się i omawiamy najważniejsze tematy organizacyjne. Oprócz tego rodzice i dzieci dowiadują się, gdzie znajdą materiały do nauki z każdego przedmiotu. W ciągu roku szkolnego jesteśmy w kontakcie, ale tylko na życzenie ucznia lub rodzica. W umówionych wcześniej terminach spotykamy się na egzaminach w ciągu całego roku szkolnego, by materiał był równomiernie rozłożony.

Jak wyglądają egzaminy w edukacji domowej?

Egzamin z każdego przedmiotu składa się z części pisemnej i ustnej i odbywa się stacjonarnie w siedzibie naszej szkoły. Część pisemna to zwykle test, do którego pytania proponuje uczeń. Na tej podstawie wiemy, jak dziecko myśli i co sprawia mu przyjemność w nauce. Jedni świetnie zapamiętują daty, drudzy lubią opisywać wydarzenia i my to rozumiemy! Na tej podstawie przygotowujemy spersonalizowany test dla każdego ucznia. Z niektórych przedmiotów przygotowujemy dla dzieci dedykowane karty pracy. Egzamin ustny to forma rozmowy, podczas której uczeń opowiada o przygotowanej przez siebie pracy (prezentacja, lapbook, film, fotorelacja - dowolnie :)). Na tej podstawie zaliczamy cały rok szkolny z danego przedmiotu.

Jak wygląda rekrutacja?

Wyjaśnienie procesu rejestracji w kilku prostych krokach. Wystarczy umówić się z nami na krótką rozmowę on-line, pobrać dokumenty ze strony i dostarczyć je do nas w oryginałach.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy możliwe jest przejście na edukację domową?

W każdej chwili można przejść na edukację domową do nas pod warunkiem, że mamy miejsce w szkole. Jesteśmy małą szkołą, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.

Gdzie znajdę potrzebne dokumenty?

Dokumenty wystarczy pobrać z naszej strony. Kliknij tutaj

Jak dołączyć do naszej szkoły w edukacji domowej?

Skontaktuj się z nami poprzez formularz i umów się na spotkanie on-line, a następnie przekaż w oryginałach pobrane z naszej strony i wypełnione dokumenty. By dziecko mogło do nas dołączyć, niezbędna jest zgoda obojga rodziców.

Czy można zdawać egzaminy we własnym tempie, bez wględu na proponowane terminy egzaminów?

Tak, ale zwracamy uwagę, by odbywały się one w regularnych odstępach czasu, by nie zwlekać do końca roku szkolnego, bo wiemy jak obciążające jest zaliczenie wielu przedmiotów na raz.

Kilka liczb

96

Jesteśmy małą szkołą, dlatego mamy maksymalnie 96 miejsc dla naszych dzieci.

2015

Wspieramy dzieci w edukacji domowej od 2015 roku.

2020

Jesteśmy szkołą na prawach szkoły publicznej od 2020 roku.

Obowiązujące egzaminy w klasach 4-8

język polski

język angielski

historia

przyroda

matematyka

informatyka

język polski

język angielski

historia

geografia

biologia

matematyka

informatyka

język polski

język angielski

historia

geografia

biologia

matematyka

informatyka

język polski

język angielski

drugi język obcy nowożytny

historia

geografia

biologia

matematyka

informatyka

chemia

fizyka

język polski

język angielski

drugi język obcy nowożytny

historia

wiedza o społeczeństwie

geografia

biologia

matematyka

informatyka

chemia

fizyka

edukacja dla bezpieczeństwa

Dodatkowe informacje

Kontakt